۵ پیش فرض نادرست در مورد بازی ها

 

احتمالا شما که اکنون مشغول خواندن این نوشته هستید، تازه با دنیای بی نظیر و شگفت انگیز بازی های رومیزی آشنا شده اید و دیگر با شنیدن عنوان "بازی رومیزی" پوزخندزنان عبور نمی کنید. اما برای خیلی ها، هنوز تصور بی نظیر بودن دنیای بازی های فکری و رومیزی بسیار سخت است. در ادامه این مطلب به بعضی از پیش فرض های نادرستی که این افراد نسبت به بازی ها دارند، می پردازیم.


بازی های فکری همه مثل منچ هستند!

تصور اغلب افراد از بازی های رومیزی در حد حافظه شخصی از این نوع بازی ها است و به بازی های قدیمی و از رده خارجی مثل مونوپولی، مارپله و منچ محدود می شود. در حالیکه این قیاس مانند این است که دنیای بازی های ویدئویی را همان آتاری و دنیای سینما را همان سینمای صامت بدانیم. در حالیکه در صنعت بازی های رومیزی، هر ساله بیش از هزار عنوان جدید به بازار عرضه می شود. بازی هایی در تم ها و زمینه های مختلف، برای سلیقه های مختلف!

 

بازی های فکری حوصله سربرند!

خب در حقیقت اصلا اینطور نیست. امروزه بازی هایی با درجه هیجانی بسیار بالا در کنار بازی های فکری و استراتژیک عرضه می شوند. مانند بازی های سبک دورهمی و مهمانی (Party Games) که می توانند تمام افراد جمع را به روشی هیجان انگیز سرگرم کنند. مانند بازی "پاتک" با سرعت عمل هیجانی و یا مشابه بازی "پایاپای" با سر و صدا و انرژی!

 

بازی برای بچه هاست!

این تصور غلط حتی در مورد بازی های ویدئویی نیز وجود دارد. درحالیکه دسته بازی های کودکان تنها بخشی از دنیای رنگارنگ و متنوع بازی های رومیزی است. بازی های زیادی وجود دارند که برای سنین بالاتر (نوجوانان، جوانان و بزرگسالان) طراحی و عرضه می شوند. بازی هایی مثل "دالیز" و "چینتانو" که به مهارت تصمیم گیری، پیش بینی وتفکر استراتژیک و تاکتیکی نیاز دارند؛ مهارت هایی که فراتر از توان کودکان است.

 

بازی های رومیزی دیگر قدیمی شده اند!

برای رفع این تصور غلط تنها کافی است به این نکته دقت کنیم که رشد بازی های رومیزی از سال 2010 حتی از رشد گوگل سریعتر بوده است. در سراسر دنیا هر روز به طرفداران این بازی ها افزوده می شود. حتی برخی بازی های جدید از موبایل به عنوان ابزار کمکی برای افزایش لذت تجربه بازی سود می برند.

 

بازی های رومیزی در دسترس نیستند!

در حال حاضر اکثر اسباب بازی فروشی های داخلی و کتاب فروشی های معتبر، قفسه یا قفسه هایی مخصوص بازی های رومیزی دارند که در آنها انواع بازی ها برای تهیه موجود است. همچنین روش های زیادی برای خرید آنلاین وجود دارد. در کنار این موارد، وب سایت های اطلاع رسانی و خبری زیادی نیز به این سرگرمی بی نظیر می پردازند.

 

دنیای سرگرمی در حال تغییر است. افراد زیادی در کل دنیا هر روزه درحال برگشتن به این سرگرمی جذاب و متنوع هستند. صنعت سرگرمی بازی های رومیزی با شتابی فراگیر به پیش می رود و میزان رشدش در سال های اخیر، نوید آینده جذاب تری را می دهد.  • امیرحسین حسینی

    شما بازی های زیبا زیادی می سازید و من همه ان ها را دارم امید وارم به همین راه ادامه بدهید.