۵ ویژگی مهم بازی های رومیزی

 

دنیای بازی های فکری و رومیزی هر روز گسترده تر و جذاب تر می شود و آمار فروش جهانی و تعداد بازی ها به شکل هفتگی افزایش می یابد. اما چه سری در این گونه از سرگرمی نهفته است که آنرا برای افرادی که آنرا تجربه می کنند خاطره انگیز و لذت بخش می کند؟ بازی رومیزی تجربه ای با خود به همره می آورد که با سرگرمی های دیگر متفاوت است. در ادامه این مطلب، به پنج ویژگی بازی های فکری که آنها را تبدیل به تجربه ای متفاوت می کنند، می پردازیم.


بازی ها راهی برای معاشرت!

بازی های رومیزی می توانند دوستان، اعضای خانواده و حتی غریبه ها را دورهم جمع کنند. به این شکل و درحالیکه همه مشغول یک سرگرمی واحد هستند، بابی برای ارتباط کلامی همه افراد باز می شود. این ارتباط به عنوان مثال در بازی "استوژیت" می تواند از جنس خنده و شوخی باشد و یا در بازی "پایاپای" از بخش های اصلی روش بازی. بازی های رومیزی یکی از بهترین روش ها برای وقت گذرانی و سرگرمی اعضای یک گروه (خانواده، دوستان و غیره) با یکدیگر است.

 

بازی های متنوع، برای هر نوع سلیقه!

گستره بازی های فکری بسیار زیاد است. برای هر سن، سلیقه، جنسیت و جمعی بازی های زیادی طراحی شده است: برای افرادی که بازی های پرهیجان دوست دارند (پاتک)، برای علاقمندان بازی های فکری سَبک (دالیز)، برای علاقمندان بازی های خیال انگیز و رویایی (استوژیت)، برای علاقمندان داستان های اسرارآمیز (اجی مجی...بوم) و برای علاقمندان بازی های فکری استراتژیک (چینتانو) و ...

 

بازی ها، راهی برای ماجراجویی!

دنیای بازی ها، سرشار است از رمز و راز و قصه گویی. تصاویر بازی "استوژیت" می تواند ذهن ما را به "نوعی دیگر دیدن" عادت دهد و عرصه های تخیل و رویاپردازی ما را گسترده تر کند. چوب های جادوگری در بازی "اجی مجی ...بوم" می تواند ما را غرق در دنیایی از ماجراهای جادو و کیمیاگری کنند. بازی ها برای ما قصه تعریف می کنند، آن قصه ای که دوست داریم بشنویم.

 

بازی های رومیزی و فکری، واقعی و قابل لمس!

ما در عصری زندگی می کنیم که پدیده های زیادی خصلتی دیجیتالی دارند؛ گوشی های موبایل هوشمند، اینترنت پرسرعت، کنسول های بازی و ... اما بازی های رومیزی پدیده هایی واقعی هستند، ملموس و فیزیکی و قابل مالکیت. ما کارت های بازی را بُر می زنیم و تاس ها را روی میز می ریزیم و مهره های بازی را با دست حرکت می دهیم. این اتفاق حسی نوستالژیک از بازی با اسباب بازی در کودکی را به ما القا می کند و در نتیجه آن عمیقا از تجربه انجام آن لذت می بریم.

 

بازی های رومیزی، راهی برای خلق تجربه ای مشترک!

هنگامیکه افراد دور میز بازی را انجام می دهند، در واقع مشغول شکل دادن به یک تجربه جمعی هستند، تجربه ای که برای تمام افراد دور میز مشترک است. تجربه ای کاملا انسانی و ملموس، که می تواند برای مدتها خاطره انگیز باقی بماند.

 

بازی های رومیزی با توانایی خلق فضایی سالم و شاداب، توانایی این را دارند که تمام افراد یک خانواده را با سنین و نسله های مختلف در کنار یکدیگر جمع کنند و تجربه ای مشترک برای همه ایجاد کنند.  • میلاد

    سلام دوست عزیز ممنون از شما توضیحاتتون کامل بود_چجوری میتونم یه بازی استراتژیک تهیه کنم